Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle
Objekta apraksts
Esošā Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāle ēka celta 1906. gadā neogotikas stilā pēc arhitekta Kārļa Strandmaņa projekta vecās katoļu baznīcas vietā, kas bija celta 17. gadsimtā.
Līdz 1925. gadam baznīca nesa svētā Jura vārdu, bet 1925. gadā tā tika konsekrēta Bezvainīgās Jaunavas Marijas godam.
Neogotikas stilā celtā sarkaņo ķieģeļu būve ar vienu torni, transeptu un trīs jomiem kļuva par vienu no lielākajām pilsētas sakrālajām celtnēm.
Ēka smagi cieta 2. Pasaules karā – 1944. gada jūlija beigās baznīca nodega, un palika tikai izdegušās baznīcas mūri. Baznīcas torņa smaile tās oriģinālajā augstumā atjaunota tikai 1992. gadā. Katedrāles statusu baznīcai 1996. g. 25. martā piešķīra Pāvests Jānis Pāvils II.
Apskates objekts pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Katedrālē nav īpaši marķētas stāvvietas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.Uz katedriāli ved uzbrauktuve, tai ir pietiekoši platas durvis. |
Projekta ietvaros veiktie uzlabojumi
Projekta gaitā veikta torņa jumta seguma pārbūve, četru krusta puķu lējumu atjaunošana un viena krusta puķu lējuma restaurācija un eksponēšana katedrāles dārzā.
Atjaunošanas darbu kopējās izmaksas ir 70 634,27 eiro, no tām ERAF finansējums ir 58 000,00 eiro, bet 12 634,27 eiro ir baznīcas draudzes finansējums.
Projektu īstenoja Jelgavas Romas katoļu draudze
Adrese
Katoļu iela 11, Jelgava, LV-3001
Darba laiks
Pirmdiena – Sestdiena 6:00 – 19:00
Svētdiena 6:00 – 17:00
Ieejas maksa
Bez maksas vai ziedojums
Nokļūšanas iespējas
Ar kājām vai personisko transportu, līdz Jelgavai ved sabiedriskais transports (autobuss, vilciens).
Kontaktinformācija
Blogere Dina Preisa iesaka:
Viena no lielākajām pilsētas sakrālajām celtnēm, veidota pseidogotiskā stilā un bagātīgi rotāta ar dekoratīviem elementiem. Senāk, 17. gadsimtā, tā bijusi Svētā Jura baznīca, izmēros stipri pieticīgāka. 2. Pasaules kara laikā baznīca izdega. Ēkas atjaunošana pabeigta tikai 1992. gadā, un jau 1996. gadā pāvests Jānis Pāvils II tai piešķīris katedrāles statusu.